Festival partnerských měst

16. 9. 2014

Ve 14 hodin vystoupí na pódiu dixieland V8 BAND ze slovenské Žiliny. V 15 hodin bude festival za účasti zástupců Frýdku-Místku a zúčastněných měst oficiálně zahájen. V 15:30 se na pódiu představí folklorní soubor Ataman z Urjupinska, který v 16:15 vystřídá polský soubor Grojcowianie z powiatu Źywiec. V 17 hodin to na náměstí rozjede pop-rocková kapela Retrospekcja z polského města Bielsko Biala. V 18 hodin program zakončí Negatyw z Myslowic, což je v Polsku známá a oblíbená kapela hrající alternativní rock.

Jednotlivá města budou mít na náměstí také své informační stánky, ve kterých návštěvníkům festivalu předají informace a tipy k návštěvě zajímavých míst v jejich městě a okolí. Připraveno bude i menší občerstvení, prodávat se budou převážně koláče, perníky, nealkoholické nápoje a víno. Návštěvníci se budou moci občerstvit v restauracích a barech, kterých je v okolí frýdeckého náměstí dostatek.