Archiv

Jesle mají upravenou zahradu

Přes tři miliony korun stály úpravy zahrady městských jeslí na ulici Brožíkova, které byly dokončeny v listopadu a nyní slavnostně předány jako další akce, kterou se podařilo realizovat z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, což znamená získání dotace ve výši 85 procent nákladů.

V rámci stavebních prací bylo provedeno bourání stávajících nevyhovujících asfaltových ploch, teras a přístřešků, jejichž sloupy omezovaly volný a bezpečný pohyb dětí,“ řekl náměstek primátora Jiří Kajzar k stavebním úpravám, kterými bylo docíleno zlepšení prostředí venkovního areálu jeslí. „Pro děti to bude každopádně znamenat nejen větší bezpečnost, ale i více zábavy a prostoru,“ doplnil Libor Koval. Děti i rodiče určitě ocení pryžové chodníky a terasy umožňující jízdu na trojkolkách a dalších přibližovadlech. V travnatých plochách určených k pohybu dětí jsou rozmístěny herní prvky jako prolézací domeček, vláček s vagonem, houpačky, lavičky a jiné herní prvky. „S dětmi nechodíme mimo areál, na to jsou moc malé. Proto na zahradě trávíme opravdu hodně času,“ podotkla ředitelka úspěšného městského zařízení, které je využíváno na plnou kapacitu, Dagmar Zemanová.

V rámci projektu „Modernizace sportovních a dětských areálů, II. etapa“ byla kromě úprav zahrady jeslí realizována také modernizace sportovišť základní školy na ulici T. G. Masaryka ve Frýdku. Celkové náklady na projekt (úprava zahrady jeslí a modernizace sportovišť na 1. ZŠ) činily 5,2 milionů korun, přičemž dotace činila 85%.

MM F-M, Petr Pavelka
ODBOR ŠKOLSTVÍ, KULTURY, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY
23.12.2015 10:06
(Aktualizováno: 5.1.2016 12:34)
Počet zhlédnutí: 4 598