Město zateplí pět domů s pečovatelskou službou

Senioři žijící v domech s pečovatelskou službou na ulici Sadová a 17. listopadu se dočkají nových oken a fasády. Záměr zateplit tyto domy schválilo vedení města již loni v květnu s tím, že v roce 2016 bude tato investiční akce realizována.

„Jedná se o tři domy se sto padesáti šesti byty na ulici Sadová ve Frýdku a dva domy se sto čtyřmi byty na ulici 17. listopadu. V rozpočtu je na zateplení těchto pěti domů předběžně vyčleněno 31,5 miliónu korun. Konečná cena ale vzejde až z výběrového řízení na zhotovitele stavby, které bude vypsáno poté, co bude zpracována projektová dokumentace na tyto projekty,“ řekl náměstek primátora Jiří Kajzar s tím, že veškeré administrativní úkony spojeny s veřejnými zakázkami na zateplení domů by měly být provedeny tak, aby se senioři nových oken a zateplených obvodových zdí domů dočkali ještě letos. Město bude v rámci zateplení těchto domů žádat o evropské dotace.

Domy s pečovatelskou službou, jejichž zřizovatelem je město, nabízejí bydlení pro seniory, kteří vedou samostatný způsob života, za případné podpory pečovatelské služby, v samostatných bytových jednotkách o velikosti 1+0 a 2+0.

13.01.2016 14:15
Počet zhlédnutí: 3 549