Město přispěje na opravu a údržbu židovského hřbitova

4. 4. 2016

Neinvestiční dotace ve výši 50 tisíc korun je určena výhradně na částečnou úhradu nákladů spojených s opravou a údržbou hřbitova, včetně pořízení materiálu k úpravě terénu a nezbytným opravám náhrobků a kaple. Investiční dotace ve výši 80 tisíc korun je určena na vybudování nového oplocení v místě jeho poškození, ale také na úpravu zeleně kolem plotu a na výrobu a instalaci varovných cedulí na plot a zdi.

„Jedná se o významnou kulturní památku na území města. Našim cílem je, aby byla důstojným pietním místem přístupným veřejnosti, s jehož historií by se mohly seznámit i budoucí generace. Proto jsme se s Židovskou obcí v Ostravě dohodli na konkrétních krocích, které povedou v prvé řadě k zabezpečení hřbitova před vandaly a k nejnutnějším opravám. Ve společném úsilí o zkulturnění tohoto místa hodláme i nadále pokračovat,“ řekl primátor Michal Pobucký.