V pondělí zasednou zastupitelé

V pondělí 5. září v 8 hodin se ve velké zasedací místnosti frýdeckého magistrátu uskuteční 12. zasedání Zastupitelstva města Frýdku-Místku.

Zastupitelé budou rozhodovat o zřízení peněžního fondu na obnovu vodovodů a kanalizací v majetku města, budou schvalovat dotace pro sociální oblast, sport i kulturu, ale také aktivity vedoucí ke zlepšení životního prostředí. Na doporučení Ministerstva vnitra budou zastupitelé rozhodovat také o úpravě vyhlášky, ve které budou stanoveny podmínky pro pořádání kulturních podniků, včetně tanečních zábav a diskoték.  Jednat budou také o zpřísnění vyhlášky o konzumaci alkoholických nápojů na veřejném prostranství a jejím doplnění o zákaz kouření na dětských hřištích a v jejich těsné blízkosti (do 10 m od nich).

Zastupitelům budou také prezentovány projekční přípravy rekonstrukce a modernizace kina Petra Bezruče a také příprava a postup při odstranění ekologické zátěže Skatulův Hliník v souvislosti s budováním obchvatu, což je plně v kompetenci státu.

Zasedání zastupitelstva města je veřejné. Přenášeno bude on-line na webu města http://www.frydekmistek.cz/cz/obcan/organy-mesta/zastupitelstvo-mesta/on-line-zasedani-zm/

Občanům bude dán prostor ve 14 hodin.

Program viz příloha.

01.09.2016 13:55