Archiv

Zasedání zastupitelstva provázely obstrukce, nakonec bylo ukončeno

Dnešní zasedání zastupitelstva Frýdku-Místku bylo plné obstrukcí. V úvodu jednání zastupitel (Hnutí ANO) Boleslav Otipka požadoval zařadit do programu body směřující k odvolání primátora, jeho náměstků, celé rady města a předsedy kontrolního výboru. Zastupitelé bod do programu zařadili.

Následovaly předem avizované prezentace o realizaci sanace skládky  Skatulův Hliník a postupu v projektování modernizace kina Petra Bezruče. Poté se mělo přistoupit k hlasování ohledně zmíněných bodů předložených Hnutím ANO. To si ale po výše zmíněných prezentacích vzalo dvakrát dvacetiminutovou přestávku na poradu klubu (v 14:26 a 15:05 hodin) a přestávku vyčerpalo i Naše Město (14:46). Zástupci těchto dvou hnutí se ale do lavic ani po hodinové pauze (součet jimi vyžádaných po sobě jdoucích přestávek) nevrátili a primátor byl nucen v 15:25 hodin jednání zastupitelstva ukončit pro neusnášeníschopnost.  Primátor má povinnost svolat další jednání zastupitelstva nejpozději do 15 dnů.

„Celkem mě to mrzí, protože dneska na programu byla spousta materiálů důležitých pro chod města, jako je změna územního plánu, jako jsou finance města, rozpočet, investiční akce, dotace pro společnost Sportplex vzhledem k hokejové sezoně a tak dále,“ konstatoval primátor Michal Pobucký.
 

MM F-M, Jana Matějíková
ODBOR ŠKOLSTVÍ, KULTURY, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY
05.09.2016 16:56
(Aktualizováno: 6.9.2016 07:53)
Počet zhlédnutí: 3 217