Aktuality

Judisté bojují v dorostenecké lize o medaile.

V neděli 16. října se v Brně konalo 1. kolo finálové skupiny prestižní dorostenecké ligy. Frýdecko-místečtí judisté se střetli s těmi nejlepšími kluby z Čech a Moravy,

Judisté z týmu Judo Beskydy dali hned v úvodním utkání soupeřům vědět, že přijeli připraveni a odhodláni bojovat o vítězství v kole, když porazili Čáslav výrazným rozdílem 5:2. Ve druhém utkání se střetli s JC Jablonec a opět zvítězili, tentokrát již 7:1. Obrovským překvapením byl pro všechny účastníky soutěže výsledek třetího utkání s Litoměřicemi. Frýdecko-místečtí, jako jediní v soutěži porazili svého favorizovaného soupeře a vítěze české skupiny takzv. kanárem, tedy 8:0. Poté přišlo všemi očekávané derby Judo Beskydy versus Baník Ostrava. Do hry vstoupila politika a taktizování. Trenérka Beskyd Prőllová byla donucena sáhnout ke změnám v základní sestavě. Do utkání nastoupil náhradník a došlo k posunu ve váhových kategoriích. I přes obtíže se složením týmu se svěřencům trenérky Prőlolové podařilo Baník porazit 5:3. Problémy s nominací pro toto utkání se však negativně podepsaly na psychice kolektivu. Do té doby pohodový tým nastupoval do posledního utkání s domácím SKKP Brno pod tlakem, který se projevil hned v úvodních utkáních.   V tom prvním obrovsky chyboval Šimon Filipec a ve druhém, téměř vítězném utkání zaváhal jinak výborný Daniel Šimek. Skóre ve třetím zápase napravil Petr Zach, nádherným Iponem. V dalším utkání však došlo k nešťastnému zlomu, když se vážně zranil velký bojovník Adam Síeber, který byl oporou týmu. Psychicky rozhozený Adam Svoboda prohrává na trest a výsledek družstva už nezachránila ani vítězná utkání Matěje Silvestra a Marka Nesvadby. Judo Beskydy podlehlo Brnu 3:5. Frýdecko - místečtí vybojovali 30 vítězných utkání a do závěrečného finálového kola ligy postupují z druhé příčky. Boj o medaile, který se odehraje v Litoměřicích, bude náročný.

Karolína Kubíčková se zúčastní tréninkového campu v Kosovu.

Karolína Kubíčková ze Skalice se v průběhu měsíce října zúčastní tréninkového kempu v Kosovu, kde bude mít příležitost intenzivně trénovat s olympijskou vítězkou Majlindou Kelmendiovou. Frýdecko-místecká judistka je společně s ostatním členy české dorostenecké reprezentace v přípravě na světovou olympiádu mládeže.

Luděk Kubíček
JUDO BESKYDY z.s.
19.10.2016 12:40
Počet zhlédnutí: 5 778