Archiv

Kotlíkové dotace – seminář pro veřejnost

Státní fond životního prostředí ČR ve spolupráci se statutárním městem Frýdek-Místek a Moravskoslezským krajem pořádá seminář pro veřejnost ke kotlíkovým dotacím a k programu Nová zelená úsporám. Konat se bude 23. listopadu od 14 do 17 hodin ve velké zasedací místnosti frýdeckého magistrátu na ulici Radniční 1148.

Zájemci z řad široké veřejnosti se na semináři dozví aktuální informace k podávání žádostí o dotaci z programu Nová zelená úsporám, ke kotlíkovým dotacím i k dotačnímu programu statutárního města Frýdek-Místek na podporu aktivit vedoucích ke zlepšení životního prostředí. Odborníci z oboru na místě poskytnou také individuální konzultace a poradenství.

Zájemci se mohou na seminář dostavit bez předchozího ohlášení či rezervace místa. Seminář je bezplatný.

Pozn.:   Statutární město Frýdek-Místek již několik let poskytuje dotace na změnu způsobu vytápění, a to z vytápění pevnými palivy na vytápění plynem, elektrickou energií nebo tepelným čerpadlem. Žádat o ně mohou fyzické i právnické osoby s trvalým pobytem nebo sídlem na území města. Tomu, kdo přejde z vytápění tuhými palivy na vytápění plynem nebo elektřinou, poskytujeme dotaci do výše 20 tisíc korun. Při změně způsobu vytápění na vytápění za pomocí tepelného čerpadla, jako náhrady za vytápění pevnými palivy, může být žadateli poskytnuta dotace až do výše 70 tisíc korun. Přispíváme také na vybudování zařízení pro skladování propanu určeného k vytápění rodinných domků. V tomto případě mohou občané města bydlící mimo dosah plynovodu získat příspěvek od města až 70 tisíc korun.  Žádosti o dotace bude město e přijímat od ledna 2017. Více informaci bude zveřejněno v nejbližších dnech na webových stránkách města v sekci odboru životního prostředí a zemědělství

MM F-M, Jana Matějíková
ODBOR ŠKOLSTVÍ, KULTURY, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY
14.11.2016 14:39
(Aktualizováno: 14.11.2016 14:49)
Počet zhlédnutí: 3 915