Nacházíte se: O městě
PDF E-mail Print

Zdravotní péče ve středisku Bethel Frýdek-Místek

BETHEL Frýdek-Místek, jedno ze středisek Slezské diakonie, pomáhá prostřednictvím sociálních služeb lidem bez přístřeší.
20.03.2017 13:23
(Aktualizováno: 20.3.2017 13:28)
Počet zhlédnutí: 4303

Kromě poskytování těchto služeb: Azylový dům, Noclehárna, Nízkoprahové denní centrum a Terénní program, spolupracujeme s různými organizacemi. Jednou z nich je Oblastní spolek Českého červeného kříže ve Frýdku-Místku.

Pracovníci střediska vedou klienty k péči o zdraví, k docházce k praktickým lékařům na preventivní prohlídky, přesto jsou však situace, které pomůže zlepšit neformální zdravotní péče. Jde např. o situace, kdy klient zatím není registrován u praktického lékaře, má obavy z návštěvy lékaře a k lékaři dojít nechce. Takovou péči pravidelně poskytuje v našem středisku Oblastní spolek Českého červeného kříže Frýdek-Místek.

Tato péče rozhodně nenahrazuje ošetření lékařem, vnímáme ji však jako velmi užitečnou. Již několik let k nám dochází zdravotní sestra jako dobrovolník a pomáhá klientům řešit jejich zdravotní problémy, např. měření krevního tlaku, ošetření drobných poranění.

Klienti také mohou využít sociální šatník Oblastního spolku Českého červeného kříže. Tímto bychom chtěli poděkovat týmu pracovníků této organizace a naši milé dobrovolnici. Jsme vděčni za jejich pomoc a spolupráci.

Autoři: Lucie Drkošová a Hana Dvorská, sociální pracovnice

 

MM F-M
ODBOR SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

Obrázky

O městě

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
°C
°C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.