Zámek se opravuje – svatby a vítání občánků se konají jinde

12. 10. 2017

Svatební a jiné matriční obřady se nově konají v koncertním sále Základní umělecké školy v Místku. Jedná se o vhodné a důstojné prostory v historické budově v secesním slohu, která se nachází v těsné blízkosti místeckého náměstí Svobody. „Oproti síni frýdeckého zámku, kde bylo zhruba čtyřicet míst k sezení, je koncertní sál prostornější, pohodlně se v něm usadí až sto svatebčanů. Budova i její prostory působí honosněji a slavnostněji, což potvrdili i hosté již desítek svateb pořádaných na novém místě,“ uvedla matrikářka Jana Skurka s tím, že dny pro konání svatebních obřadů jsou zachovány, tedy pátky a soboty.

Vítání občánků se bude nově konat v jednom ze sálů Národního domu na ulici Palackého v Místku. První vítání občánků města v nových prostorách se uskuteční 26. října.