Nacházíte se: O městě
PDF E-mail Print

Tříkrálová sbírka 2018

Začátek nového roku je tradičně spojen s Tříkrálovou sbírkou. Stejně jako roky předešlé i začátkem roku 2018 budou koledníci obcházet dům od domu a přát vše dobré.
04.01.2018 14:11
Počet zhlédnutí: 5328

„Tříkrálová sbírka je o našem dávání – koledníci dávají svůj čas a energii, dárci své příspěvky a všichni se tak můžeme obdarovat a pomoci těm, kdo naši podporu potřebují. Sbírka nám umožňuje být součástí něčeho velkého, vždyť co do rozsahu se jedná o největší sbírkovou akci v České republice,“ sdělil ředitel frýdecko-místecké Charity Martin Hořínek. „Tříkrálová sbírka je pomyslným zakončením Vánoc. To, co si každý rok připomínáme, poselství o Boží Lásce se prostřednictvím požehnání dostává do našich domovů. Jde o šíření dobrého slova dům od domu,“ doplnil Hořínek.

Přípravy na sbírku roku 2018 započaly v Charitě Frýdek-Místek již začátkem listopadu, kdy jsme za pomocí dobrovolníků vyčistili všechny pokladničky a připravily je na sbírku. Během tohoto měsíce nám také Tříkrálová komise při Diecézní charitě ostravsko-opavské schválila naše záměry na využití výnosu z koledování. „Při tvorbě záměrů na využití sbírky se snažíme o co nejširší pokrytí tak, aby peníze získané koledováním pomohly na co nejvíce místech. Proto májí své záměry vytvořeny všechny naše služby a budou tak podpořeni senioři, osoby se sníženou soběstačností, nemocní, stejně jako děti a rodiny, osoby v tísni,“ dodává dále Martin Hořínek. Kompletní seznam záměrů můžete nalézt na webových stránkách Charity Frýdek-Místek, v sekci Tříkrálová sbírka. Prosinec se nesl v duchu balení tašek s materiálním vybavením pro zajištění sbírky, jako jsou cukříky a kalendáříky pro dárce, ale také korunky a drobné dárky pro koledníčky. Odměnou v novém roce pro koledníky bude stejně jako loni volný vstup do aquaparku Olešná.

V roce 2017 se do sbírky, v rámci Charity Frýdek-Místek, zapojilo na 290 koledujících skupinek, které přes nepřízeň počasí a teplot dosahujících 17°C mrazu vykoledovaly částku přesahující 1,9 mil. Kč. „Sbírka má také společenský rozměr – jsou na ní navázány místní tradice a ona sama z tradice vychází. V souvislosti s Tříkrálovou sbírkou se potkávají lidé, nejen s koledníky, ale také na tříkrálových koncertech, průvodech, setkání koledníků,“ doplňuje Hořínek. Ani v roce 2018 nebude chybět již tradiční Tříkrálový průvod městem Frýdek-Místek. A stejně jako loni bude ozvláštněn velbloudy. Průvod se uskuteční v sobotu 6. ledna a vycházet se bude v 10 hodin od kostela sv. Jana a Pavla. Tři králové půjdou směrem na náměstí Svobody, kde bude živý betlém.

V loňském roce jsme pro koledníky vyhlásili také fotosoutěž, do které nám přišly moc krásné fotografie a kresby z koledování Tří králů. Ani letos soutěž nebude chybět. Zájemci o koledování se mohou hlásit u koordinátorky Lenky Talavaškové – lenka.talavaskova@charitafm.cz, 733 741 564.

MM F-M, Petr Pavelka
ODBOR ŠKOLSTVÍ, KULTURY, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY

Obrázky

Přílohy

O městě

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
°C
°C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)