Město finančně podporuje obnovu objektů s historickou fasádou

Statutární město Frýdek-Místek vyhlašuje druhou výzvu k podání žádostí o dotace na obnovu objektů s historickou nebo historizující fasádou, které se nacházejí mimo městské památkové zóny a nejsou zapsány na seznamu kulturních památek. Na jeden projekt je možné získat až tři sta tisíc korun.
15.05.2018 11:01

Dotační program vyhlašujeme každým rokem. Letos v rámci první výzvy nikdo o dotaci nepožádal. Vyhlašujeme proto druhou výzvu pro předkládání žádostí. Peníze lze žádat nejen na obnovu fasády, ale také na výměnu střešní krytiny, na okapy, mříže, parapety i prvky umožňující bezpečné umístění truhlíků s květinami nebo třeba noční osvětlení fasády, které zdůrazní její tvarosloví a podobně,“ přiblížil náměstek primátora Karel Deutscher.

Cílem programu je, aby ve městě bylo co nejvíce objektů s opravenými historickými fasádami a dalšími prvky, které zvýrazňují celkový arechitektonický výraz objektu i místo, ve kterém se nachází. „Estetizace veřejného prostoru a pozitivní image města je důležitá, má vliv na naše pozitivní myšlení, vnímání okolí a vlastně na celkovou spokojenost,“ dodal náměstek Deutscher.

Žádosti o dotace z Programu regenerace objektů s historickou nebo historizující fasádou na území města bude město přijímat od 4. června do 13. července.

Pasportizace potencionálně cenných staveb

°C