Mobilní sběrna zajede do okrajových částí města

Občané okrajových částí města se budou moci zdarma zbavit nebezpečného a objemného dopadu, ale také vysloužilého elektrozařízení. Mobilní sběrna městské společnosti Frýdecká skládka přistaví v sobotu 2. června na několika místech v Lysůvkách, Zelinkovicích a Chlebovicích a v sobotu 9. června ve Skalici a Lískovci.
24.05.2018 14:54

Do mobilní sběrny lze odevzdat motorové oleje, zbytky barev nebo ředidla, ale také staré televize, lednice, vysavače, žehličky, zářivky nebo výbojky. V souvislosti s velkoobjemovým odpadem budou moci lidé do mobilní sběrny odložit matrace, koberce, skříně a další nábytek.

Harmonogram mobilní sběrny viz příloha.

Nebezpečné odpady:

Mazací a motorové oleje, olejové filtry, tonery, použité obaly od postřiků a jiné chemikálie, zbytky barev, laků a ředidel, autobaterie, prošlé a nepotřebné léky.

Rozbité či rozebrané elektrospotřebiče:

Televizory, monitory, obrazovky, rádia, počítače, lednice, mrazničky, sporáky, pračky.

Objemné odpady:

Skříně, ostatní nábytek, koberce, matrace.

Zpětný odběr elektrozařízení pouze kompletní – nerozebrané:

Lednice, mrazničky, sporáky, pračky, mikrovlnné trouby, fritovací hrnce, varné konvice, vařiče, myčky nádobí, vysavače, žehličky, váhy, zářivky, výbojky, monitory, tiskárny, televizory, rádia, videorekordéry, telefony a ostatní domácí spotřebiče.

°C