Arboretum žije

V příjemném prostředí arboreta Na Bažinách ve Frýdku se ve dnech 22. - 24.5.2018 uskutečnilo setkání členů klubů seniorů statutárního města Frýdek-Místek. Pod názvem akce „Arboretum žije“ připravil odbor sociálních služeb ve spolupráci s TS a.s. komentovanou prohlídku areálu. Ing. Naděžda Švrčinová seznámila účastníky s historií vzniku arboreta, které je otevřeno od dubna do října pro širokou veřejnost.
06.06.2018 12:45

Cílem setkání bylo vzájemné poznání seniorů napříč kluby v klidném prostředí a představení nově vybudovaného arboreta. V úvodní části programu proběhla procházka s komentovaným výkladem o vysázených stromech, květinách a bylinkách. Všichni si prohlédli jezírka, trvalkové záhony a potěšili se pohledem na vzrostlé stromy. V druhé části senioři usedli do altánu, kde byl připraven vědomostní kvíz s  cenami, malé občerstvení a překvapení v podobě návštěvy pana primátora Michala Pobuckého.

Na závěr chceme poděkovat všem, kteří se do této akce zapojili jak organizačně, tak ve formě spolupráce a přispěli k tomu, že se akce povedla. Čtenářům návštěvu arboreta doporučujeme. Toto odpočinkové místo pro relaxaci a využití volného času je k dispozici široké veřejnosti. Otevřeno je denně od 8:00 do 20:00 hod.

MM F-M
ODBOR SOCIÁLNÍCH SLUŽEB