FÁMY x FAKTA

22. 6. 2018

FAKTA:

Příměstská doprava není MHD. Nikde není garantováno, že ČSAD zajistí (vymění) nové autobusy také v rámci MHD ve Frýdku-Místku. Dnešní autobusy ČSAD nemají klimatizaci, nejsou celonízkopodlažní, nemají wifi atd.

Naopak Dopravní podnik F-M by měl vozový park zcela nový, to znamená, všechny jeho autobusy by byly celonízkopodlažní a měly by klimatizaci, wifi, USB nabíječky, LCD panely, atd. Po městě by, pokud by MHD zajišťoval Dopravní podnik FM, najednou začaly jezdit všechny autobusy zcela nové. To jsou fakta.

Pozn.

Od 9. prosince 2018 musí dopravce na příměstských linkách nabízet autobusy nízkopodlažní s klimatizací, wifi, možností platit kartou a chytrými mobily, s LCD panely a s USB nabíječkami. Na zastávkách pak musí být dobře čitelné jízdní řády. Na městských linkách tato podmínka neplatí.