Nacházíte se: O městě
PDF E-mail Print

Město vyčistí chodníky i ve vnitroblocích

Vedení města zavedlo další novinku, která by měla přispět ke zkulturnění a estetizaci prostoru na sídlištích. Začátkem července zahájilo čištění chodníků ve vnitroblocích, tedy vnitřním prostoru mezi domy.
11.07.2018 08:42
Počet zhlédnutí: 2454

„V poslední době jsme zaznamenali žádosti občanů o úklid chodníků ve vnitroblocích, kde jsou přístupové chodníky převážně k hřišti, pískovišti, chodníky ze zadních částí domů a podobně. Vybrali jsme patnáct lokalit, ve kterých naše technické služby uklidí hned několik vnitrobloků. Například na sídlištích ČSA a 17. listopadu, kde je úklid plánován na přelom července a srpna, bude vyčištěn prostor ve více jak třiceti vnitroblocích,“ přiblížil primátor Michal Pobucký.

„Naši zaměstnanci ve vybraných místech posbírají odpadky, zbaví chodníky drnů a plevele, strojově je vyčistí a tam, kde neprojede čistící vůz, je zametou,“ popsal práce předseda představenstva Jaromír Kohut s tím, že smetky z chodníků jsou odváženy na meziskládku v areálu technických služeb, odkud jsou hromadně vyváženy na Frýdeckou skládku.

Čištění bude postupně probíhat až do konce prázdnin. Z městské kasy je na to vyčleněno přes 600 tisíc korun.

Harmonogram úklidu vnitrobloků - http://www.tsfm.cz/tydenni-plany-a-harmonogramy/

Konkrétní mapy se zvýrazněním čištěných částí budou každý týden aktualizovány na -  http://www.tsfm.cz/tydenni-plany-a-harmonogramy/provoz-komunikace/

 

MM F-M, Jana Matějíková
ODBOR ŠKOLSTVÍ, KULTURY, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY

Obrázky

O městě

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
-1.58 °C
-1.19 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)