Parádní cyklistika na náměstí

MM F-M, Petr Pavelka

14. 8. 2018

Ta vedla z Olomouce do Frýdku-Místku a jezdci museli zdolat 197,7 km. Zoidl ji vyhrál s náskokem dvou minut a do další etapy se oblékal do žlutého trikotu lídra závodu. Zoidl již na třináctém kilometru ujel spolu se svým krajanem a spolujezdcem z týmu Danielem Lehnerem a německým jezdcem Sebastianem Baldaufem. Trojice měla náskok místy i přes pět minut. Zoidl se nakonec rozjel k velkému sólu, které úspěšně dotáhl až do cílové pásky. Při prvním průjezdu Zámeckým náměstím měl před pelotonem k dobru 5:30 a před sebou závěrečný okruh dlouhý 38 kilometrů. Především jezdci stáje BORA Hansgrohe hájící žlutý trikot Christopha Pfingstena měli snahu jeho únik zlikvidovat. Z časového manka umazali tři a půl minuty, ale to nestačilo.

Peloton do pásky přivedl Zoidlův spolujezdec Ital Filippo Fortin a k české radosti hned za ním skončil třetí František Sisr. „Byla to paráda. Pro diváky škoda, že začalo po prvním průjezdu pršet, asi by jich bylo na náměstí i po trati více, ale jezdcům zchlazení v těch tropech určitě nevadilo,“ hodnotil náměstek primátora pro sport Pavel Machala.