Stav znečištění ovzduší ve městě Frýdku-Místku

20.08.2018 08:29

Na území Moravskoslezského kraje se hodnoty průměrných 24hodinových koncentrací suspendovaných částic PM10 pohybují mezi 24 - 45 µg/m3. Krátkodobé koncentrace ostatních měřených škodlivin jsou podlimitní.

Aktuální situace s ohledem na stav znečištění: Rozptylové podmínky jsou dobré. 8 hodinové klouzavé průměry koncentrací přízemního ozonu ojediněle přesahují hodnotu 120 mg/m3.

Výhled na dnešek: Rozptylové podmínky budou dobré. Průměrné 24hodinové koncentrace prašného aerosolu se budou pohybovat pod hodnotou stanoveného imisního limitu 50 mg/m3. Koncentrace přízemního ozonu mohou později odpoledne ojediněle dosáhnout hodnot blížících se 180 mg/m3.

Aktuální úroveň znečištění ovzduší se může v průběhu dne měnit, aktuální data z měřící stanice ve Frýdku-Místku naleznete zde, aktuální přehled dat z automatizovaných stanic v České republice, Polsku a Rakousku naleznete zde.

Zdroj informací obsažených v této zprávě: portal.chmi.cz.

MM F-M
ODBOR ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ A ZEMĚDĚLSTVÍ