Stav znečištění ovzduší ve městě Frýdku-Místku

12.09.2018 10:35

Na území Moravskoslezského kraje se hodnoty průměrných 24hodinových koncentrací suspendovaných částic PM10 pohybují mezi 16 - 36 µg/m3. Krátkodobé koncentrace ostatních měřených škodlivin jsou podlimitní.

Aktuální situace s ohledem na stav znečištění: Rozptylové podmínky jsou dobré. Na stanici Bílý Kříž je mírně překročen imisní limit pro maximální denní 8hodinový klouzavý průměr přízemního ozónu.

Výhled na dnešek: Rozptylové podmínky budou i nadále dobré. Průměrné 24hodinové koncentrace prašného aerosolu se budou pohybovat pod hodnotou stanoveného imisního limitu 50 mg/m3. Ojediněle může být překročen imisní limit pro maximální denní 8hodinový klouzavý průměr přízemního ozónu (120 mg/m3).

Aktuální úroveň znečištění ovzduší se může v průběhu dne měnit, aktuální data z měřící stanice ve Frýdku-Místku naleznete zde, aktuální přehled dat z automatizovaných stanic v České republice, Polsku a Rakousku naleznete zde.

Zdroj informací obsažených v této zprávě: portal.chmi.cz.

MM F-M
ODBOR ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ A ZEMĚDĚLSTVÍ