Den sociálních služeb

Michal Pobucký,

19. 9. 2018

Vážení občané,

Den sociálních služeb každým rokem ukazuje, že této radnici skutečně nelze vyčítat, že by se sociální oblasti dostatečně nevěnovala. Ještě cennější je, že máme v této oblasti dostatek partnerů, díky nimž není veškeré financování závislé pouze na podpoře města. Jsme si vědomi, že z celkového počtu obyvatel města tvoří senioři nad 60 let skoro pětinu obyvatelstva, a proto je před námi řada výzev. Obyvatelstvo stárne a zvyšuje se počet osob žijících v nejistém nebo neadekvátním bydlení. I proto jsme koupili hotel Centrum a sledujeme dotační tituly na výstavbu nových bezbariérových a malometrážních bytů.

Akcí pro opačný věkový protipól je Trh vzdělávání a pracovního uplatnění, který ve spolupráci s úřadem práce připravujeme na 4. října od 10 do 16 hodin v prostorách víceúčelové haly Polárka. Akce se zúčastní střední školy z regionu, i specializované ze vzdálenějších lokalit Moravy, spolu s místními zaměstnavateli, aby žákům, současným studentům, ale také dospělým, přiblížili možnosti dalšího vzdělávání i následného uplatnění. Akci navštěvují především žáci, kterým končí povinná školní docházka, a já jim přeji v jejich rozhodování zdravý, odpovědný úsudek i šťastnou ruku. Obojí se brzy sejde nám všem, kteří budeme ve volbách rozhodovat o tom, jakým směrem se dál bude ubírat Frýdek-Místek.