Frýdek-Místek má nové stylové plecháčky

Lucie Talavašková

21. 9. 2018

Stylové plecháčky jsou k dostání ve dvou barvách, a to v bílé a modré verzi. Zakoupit je můžete na pobočkách TIC F≈M ve Frýdku na Zámeckém náměstí a v Místku na náměstí Svobody. Cena plecháčku činí 140,-Kč.

A co je na plecháčku za vzor?

Plecháčky jsou potištěny tzv. modrotiskem, což je jeden z nejstarších způsobů potiskování textilií. Používaly se k tomu dřevěné ruční formy, které byly opatřeny různými dekorativními vzory a ornamenty. Prezentovaná modrotisková forma pochází z jedné z frýdeckomísteckých textilek, která byla později v majetku národního podniku Slezan Frýdek-Místek. Ten ji v roce 1960 spolu s řadou dalších motivů daroval do frýdeckomísteckého vlastvivědného muzea.

TIP: Chcete se dozvědět více o textilkách ve Frýdku-Místku? Tak přijďte v sobotu 6. října v 9.00 hodin na místecké náměstí Svobody a dozvíte se o historii Slezanu více!