Nové vedení města a jeho kompetence

MM F-M, Petr Pavelka

30. 10. 2018

Primátorský řetěz znovu spočinul na krku Michalovi Pobuckému (ČSSD) a s ním i starost o finance a rozpočet města, vnější a vnitřní kontrolní činnosti, požární ochranu, organizačně technické zabezpečování jednání orgánů města, ochranu veřejného pořádku, publicitu činnosti města, prevenci kriminality a městskou policii, životní prostředí a zemědělství, investice a útvar hlavního architekta. V jeho nepřítomnosti jej bude zastupovat náměstek primátora Radovan Hořínek (ANO), jemuž byly svěřeny kompetence na úseku majetkoprávních vztahů města a zadávání veřejných zakázek. Dalším náměstkem v pořadí je Karel Deutscher, který se bude věnovat oblasti dopravy a silničního hospodářství, zahraničních styků a především problémům v souvislosti s výstavbou silničního obchvatu města. Náměstkovi primátora Marcelu Sikorovi (KDU-ČSL) byla svěřena sociální péče, sociální služby a zdravotnictví, protidrogové aktivity a prevence a také péče o památky. Náměstek primátora Jakub Míček (ANO) bude mít v gesci územní plánování a rozvoj, stavebně správní činnosti, ekonomický rozvoj a podnikání, dotace a integrované teritoriální investice. Náměstkovi Pavlu Machalovi zůstanou podobné kompetence jako v minulém volebním období a starat se bude o oblast školství, mládeže, tělovýchovy a sportu, výchovy a vzdělávání, vědy a kulturního rozvoje, dále informační technologie, oblast vnitřních věcí a správy. Primátora a pětici náměstků v jedenáctičlenné radě doplňují: Josefa Hálka (ČSSD), Lucie Chovanečková (ANO), Jaroslav Ryška (ANO), Jiří Zaoral (ČSSD) a Richard Žabka (KDU-ČSL).