Ustavující zasedání

Michal Pobucký,

1. 11. 2018

Vážení občané,

máme za sebou ustavující zasedání zastupitelstva, díky kterému chci věřit, že v následujících čtyřech letech budou tato jednání většinu času věcná, i když s nulovou mírou demagogie a populismu u některých politiků počítat nemůžeme.

Na jednu stranu si vážím těch členů opozice, kteří deklarovali, že chtějí být v této pozici konstruktivní a podle toho se chovají. Přicházejí s návrhy, podporují opoziční návrhy jiných, ale nemají ani problém hlasovat pro návrhy vedení města. Nejsou zkrátka za každých okolností a vždy proti všemu. Na druhou stranu doufám, že postupně zcela vymizí různé žabomyší války, kterých jsme se napoprvé úplně nevyvarovali, protože ještě doznívaly určité dozvuky voleb. S nimi se musel vypořádat i Krajský soud v Ostravě, který se zabýval návrhem na neplatnost hlasování komunálních voleb ve Frýdku-Místku. Velice rychle shodil ze stolu námitky jisté osoby s trvalým bydlištěm na radnici (víme, jaké kategorie lidí se týká), která byla jen jakýmsi bílým koněm, typickým pro mafiánské praktiky, tolik blízké určité skupině lidí. Není asi bez zajímavosti, že na tytéž nesmyslné věci, které byly v návrhu na neplatnost voleb uváděny, se vyptával zaměstnanců města i Jiří Kajzar z Našeho Města. Ale chci věřit, že čas obstrukcí tímto skončil a že jednání zastupitelstva v tomto volebním období budou věcná a ku prospěchu občanů Frýdku-Místku.