Stav znečištění ovzduší ve městě Frýdku-Místku

09.11.2018 07:39

Na území Moravskoslezského kraje se hodnoty průměrných 24hodinových koncentrací suspendovaných částic PM10 pohybují mezi 52 - 119 µg/m3. Krátkodobé koncentrace ostatních měřených škodlivin jsou podlimitní.
Aktuální situace s ohledem na stav znečištění: Rozptylové podmínky jsou mírně nepříznivé.
Výhled na dnešek: Rozptylové podmínky budou dobré, jen ráno místy mírně nepříznivé. Průměrné 24hodinové koncentrace prašného aerosolu se budou pohybovat kolem hodnoty, místy mírně nad hodnotou stanoveného imisního limitu (50 mikrogr./m3).
Aktuální úroveň znečištění ovzduší se může v průběhu dne měnit, aktuální data z měřící stanice ve Frýdku-Místku naleznete zde, aktuální přehled dat z automatizovaných stanic v České republice, Polsku a Rakousku naleznete zde.
Zdroj informací obsažených v této zprávě: portal.cmi.cz.
Informace o aktuální imisní situaci
Na internetových stránkách ČHMÚ jsou umístěny detailní mapové zobrazení znečištění ovzduší na Ostravsku. Mapy jsou pouze informativní a orientační. Mapy jsou vytvořeny z naměřených a neverifikovaných dat automatizovaných monitorovacích stanic a mohou obsahovat i chybné údaje.

MM F-M
ODBOR ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ A ZEMĚDĚLSTVÍ