Judisté zakončili úspěšnou sezónu ziskem titulu.

Frýdecko-místečtí judisté, kteří letos slaví 20 let působení městě, zakončili úspěšnou sezónu v Brně ziskem titulu, o který se zasloužila dorostenka Karolína Kubíčková,
29.11.2018 15:38

když zvítězila na Mistrovství republiky dorostenek ve váhové kategorii do 63kg. Talentovaná členka výběru státní reprezentace, letos vybojovala také třetí příčku v kategorii dospělých a stejnou medaili v kategorii juniorek. Na mistrovské soutěži dorostu byla velmi úspěšná také její sestra Eliška, která obsadila třetí místo ve stejné váhové kategorii, když jí jen těsně uniklo finále. Na nejvyšší mistrovské soutěži se vedlo také starším a mladším žákům Juda Beskydy. Ti bojovali v konkurenci více než čtyř stovek soutěžících ze 106 klubů. Mládež reprezentující město a Frýdecko - místecký region vybojovala v Ostravě pět medailových umístění. V kategorii starších žaček obsadili druhé místo Barbora Kalenská a Barbora Možíšová. Bronz si dovezl mladší žák Ondřej Menšík a žačky Tatiána Silvestrová a Karolína Tararíková. K letošnímu výbornému výsledku klubu přispěla také Natálie Filipcová a Simona Gregušová stříbrná a bronzová v kategorii juniorek. Družstvo starších žaček vybojovalo bronz na přeboru republiky, když bylo jediné, postavené z vlastních odchovankyň, bez hostujících závodnic.  V součtu vybojovali Frýdecko-místečtí judisté 12 medailí z nejvyšší soutěže. Benjamínci a Dorostenci klubu se stali nejúspěšnějšími kolektivy krajského přeboru. Ve Frýdku-Místku se nachází největší základna klubu Judo Beskydy. Děti a mládež trénují každé pondělí a středu ve sportovní hale policejního útvaru Na Bahně. Klub který úspěšně reprezentuje město Frýdek – Místek má další tréninkové základny také v Dobré, Raškovicích a Frýdlantě N.Ostravicí. V současné době má klub téměř čtyři stovky členů, zejména z řad dětí prvního stupně základních škol. Především pro tyto benjamínky je judo příležitostí k získání výborné kondice a pohybových dovedností, které později zúročí nejen ve sportovní kariéře. Judo jim přináší také další důležité dovednosti a návyky které uplatní v dalším životě.

Luděk Kubíček
JUDO BESKYDY z.s.