Lidé si příchod nového roku užili, někteří až moc

MM F-M, Petr Pavelka

1. 1. 2019

Ale je poměrně zarážející, s jakou samozřejmostí jistá část oslavujících nechávala na zábradlí, na chodníku nebo rovnou na cestě prázdné lahve, nezřídka roztrhané na střepy petardami, jako by byli stále někde v šantánu, kde prostě přijde číšník a vše odnese. Množství alkoholu s sebou také nese riziko agresivnějšího chování, a tak tentokrát došlo na mostě a později o pár set metrů dál ke rvačkám, u nichž museli zasahovat policisté. Policie zakročila velice promptně, protože jako vždy monitorovali situaci i policisté v civilu. „Jako obvykle jsme spolupracovali s Policií České republiky, na uzavření přístupové cesty v době ohňostroje i na zajištění veřejného pořádku. Jednu osobu jsme odvezli na záchytku, protože nám kopala do auta, museli jsme řešit opakované rvačky a v průběhu dne ve zvýšeném počtu i drobné krádeže v obchodech, kde se někteří asi chtěli ještě dovybavit na Silvestra. Také jsme měli nahlášen zvýšený počet volně pobíhajících psů, zřejmě v důsledku hojného používání pyrotechniky, která některá zvířata dost děsí. A kvůli petardám a rachejtlím nám volalo docela dost lidí s poukazováním na rušení nočního klidu, protože lidé stříleli ohňostroje a pálili petardy až někde do dvou do rána. Jenže na Silvestra a Nový rok není noční klid vůbec stanoven, takže ten jeden poslední den v roce to musí každý snést,“ upozornil ředitel městské policie Ivo Kališ.

Střepy jsou možná štěstí, ale o těch na mostě v rámci silvestrovského veselí to určitě neplatí. Četa z městských technických služeb, která nastoupila k úklidu půlhodiny po půlnoci, určitě nebyla nadšená, kolik ji čeká práce. Po hrubém úklidu, který umožnil před druhou hodinou ranní znovu zprovoznit dopravu, ráno musely nastoupit ještě strojové zametače s dočišťováním. Příchod nového roku 2019 byl zkrátka bouřlivý.