Nacházíte se: O městě > Aktuality

Nový skatepark bude unikátní

Jak složitě frýdecko-místecká radnice hledala místo, kde by mohl vyrůst městský skatepark, aniž by se spustila nevole občanů, tak podobně těžce hledala realizátora stavby. Nakonec se zájemce o výstavbu našel a po schválení rozpočtu na letošní rok městským zastupitelstvem už nic nebrání tomu, aby město uzavřelo smlouvu se stavební firmou, která by jej měla v letošním roce vybudovat v areálu TJ Slezan v blízkosti haly Polárka.
09.01.2019 11:22

Cena šplhá ke 13 milionům, zahájení stavebních prací se předpokládá v dubnu a předpokládaná doba realizace plochy skateparku o rozloze téměř 2000 metrů čtverečních je stanovena na šest měsíců.

„Jsem rád, že se po několika letech po všech těch peripetiích blížíme zahájení stavby. Skatepark je rozdělen na streetovou a bazénovou část. Streetové části dominují překážky, které známe z běžného pouličního prostředí, to znamená různě vysoké a dlouhé sjezdy, schody, zábradlí, zídky, lavičky, obrubníky a podobně. Součástí streetové části je rovněž jednoduchá betonová tribuna. Bazénová část o velikosti zhruba 17 krát 30 metrů je navržena se zastřešením z obloukové konstrukce tak, aby mohla být využívána i při nepřízni počasí. Určitě prodlouží sezónu, kdy skatepark budou moci příznivci skateboardingu i dalších kolečkových sportů využívat, v horkém létě se naopak bude střecha hodit k zastínění,“ popsal další frýdecko-místecké sportoviště, které bude v rámci kraje unikátní, náměstek primátora Pavel Machala. Ten věří, že nový oplocený sportovní areál, kde nebude chybět zázemí pro správce, bude hojně využíván – skejťáky, bikery i in-line bruslaři.

MM F-M, Petr Pavelka