Nacházíte se: O městě > Doprava > Publikace > Možnosti alternativ k individuální automobilové dopravě

Možnosti alternativ k individuální automobilové dopravě

Životní prostředí, především ve městech, je za poslední půlstoletí ovlivněno prudkým rozvojem automobilismu, který s sebou přináší i neblahé důsledky týkající se zhoršování kvality života. To se projevuje na zdraví, zhoršením čistoty ovzduší a narušováním sociálních vazeb.

Tato publikace (viz. příloha) prezentuje možnosti alternativ k individuální automobilové dopravě jako jsou pěší doprava, cyklodoprava, hromadná doprava, car-sharing (sdílení automobilů více lidmi), bydlení s vyloučením automobilů.

-2.63 °C
-2.6 °C