Nacházíte se: O městě > Informace o městě > Partnerská města > Urjupinsk - Ruská Federace

Urjupinsk - Ruská Federace

PDF E-mail Print

Město Urjupinsk bylo založeno v roce 1618 na břehu řeky Chopjor s počtem obyvatel 41 tisíc. Celková plocha města činí 39,3 km2. Národnostní složení obyvatel města je stejnorodé s významnou převahou ruského obyvatelstva a v souvislosti s tím, že město je centrem historicky vzniklého Chopjorského kozáckého regionu, je zde velký podíl původního kozáctva. Administrativně je město rozděleno do 41. mikroobvodů. K počátku roku 2003 v průmyslu fungovalo 11 velkých a středních podniků o celkovém objemu produkce více než 500 miliónu rublů, který byl vyroben v roce 2002. Strukturu průmyslové výroby tvoří komplex podniků zpracovatelského průmyslu, strojírenství, lehkého průmyslu celulózového, papírenského a potravinářského.

Urjupinsk je kulturním a vzdělávacím centrem Pochopjoří (povodí řeky Chopjor). Ve městě úspěšně působí pobočka Volgogradské státní univerzity, zdravotnická škola, Urjupinská pobočka Volgogradské fakulty podnikání, učiliště, vzdělávací výrobní centrum, osm všeobecně vzdělávacích škol a gymnázium a lyceum. Lidové umění představuje kozácký soubor Chopjor a dětský folklórní soubor Kozáček. Absolventi Urjupinské umělecké školy jsou diplomaty Všeruských soutěží. Sportovní adepti se připravují ve dvou dětských-jinošských sportovních školách. Vznikl zde a působí „Klub Námořníků“, který má svou přístavní hráz a flotilu mělkých plavidel. Díky mírně teplému klimatu, pěkné přírodě, hojnosti ovoce a zeleniny a taky dobře rozvinuté infrastruktuře se město stalo přitažlivým místem pro cestovní ruch. 

 

  • červen 2003 obdržela Kancelář Senátu PČR fax od velvyslance ČR v Rusku J. Bašty - žádost o obnovení spolupráce města Urjupinsk s městem Frýdek-Místek

 

  • 15.9.2003 byla tato zpráva předložena zastupitelstva města s tím, že bylo dohledáno jen pár dokumentů o spolupráci, která vznikla v roce 1966 podepsáním dohody oběma okresy. Zastupitelstvo uložilo svým usnesením jednat s představiteli města o možnostech pokračování spolupráce

 

  • Dohoda o přátelství a vzájemné spolupráci mezi pracujícími okresu Frýdek-Místek Severomoravského kraje ČSSR a pracujícími okresu Urjupinsk Volgogradské oblastí SSSR.

 

  • Smlouva o družební spolupráci mezi městy Urjupinsk (Ruská Federace) a F-M (ČR)- nebylo podepsáno (pouze rozjednáno).

 

Obrázky

O městě

TV vysílání

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
0.05 °C
-4.4 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)