Nacházíte se: O městě > Kultura

Dětský folklorní soubor Ondrášek

Informace

LogoHoralské Lašsko. To je místo, krásná část Moravskoslezského regionu, oplývající působivou harmonií písní a tanců našich předků.

Při poslechu tóniky historických řádků písní a tanců Lašska se nabízí pohled do minulosti plné života a životních příběhů. Jsou podobné těm dnešním a právě tóny, harmonie a pohyb spojují časy minulé a současné, vytvářející obraz života mnoha generací, nazývané folklor.

Dětský folklorní soubor Ondrášek zaujal své místo v kvetoucí základně folklorních souborů Lašska v září 2001. Od tohoto času je skupinou dětí ve věku od 3 dnes již do 15let, která se učí rozumět tradicím a zpracovávat je tak, aby jim porozuměly i řady obdivovatelů tradičního umění.

Dětský taneční pohyb, taneční hry, květnaté nářečí Lašské a smysl pro krásu a radost z melodie, pohybu je obsahem souborové práce Ondrášku z Frýdku-Místku.

Mozaika folklorních obrázků dělá radost nejen jim samotným, ale svou schopností otevřeně předávat prožitky také široké společnosti posluchačů.

Dětskou skupinu tvoří malí tanečníci, zpěváčci a muzikanti. Společně se prezentují na různých formách kulturních akcí – vítání malých občánků města, folklorní festivaly, přehlídky souborů, programy pro domovy důchodců, tradiční zvykoslovní akce.


Kontakty

Ulice: Nad potokem 2045
Město: Frýdek-Místek
PSČ: 73801
Telefon: 607 557 167
Email: soubor.ondrasek [zavináč] email.cz
WWW: www.ondrasek.orgAkce

Fotky

Přílohy

RSS

O městě

TV vysílání

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
23.61 °C
19.35 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)