Nacházíte se: O městě > Kultura

Catena musica

Informace

Smíšený pěvecký komorní sbor Catena musica ("pouto hudby") byl založen v roce 1980 a v dnešní podobě má cca 14 stálých členů, z větší části zástupců kantorské profese. Sídlem pěveckého sboru je 11. ZŠ na ul. Jiřího z Poděbrad ve Frýdku-Místku. Sbormistrem a dirigentem je Luboš Ivánek. 
Již od svého založení se sbor věnuje projektu staré světské a duchovní hudby. Náš sbor také našel zalíbení i v žánru černošských spirituálů. Tyto krásné a rytmické duchovní písně severoamerických černochů mají svůj původ v africké etnické hudbě. Spirituály oživují sborová vystoupení a svým vybočením ze schématu skladeb staré hudby pomáhají sboru udržet kontakt s posluchači.
V době adventní a vánoční sbor zařazuje do svého repertoáru i koledy, vystupuje pod vánočním stromem, na jarmarcích, zámeckých koncertech, účastní se různých dobročinných a charitativních akcí.
Pěvecký sbor nahrál svou vlastní audiokazetu, na níž jsou především skladby staré hudby, a to jak v sólovém provedení, tak i s doprovodem nástrojů. Nahrávka je prodejná (70 Kč) a můžete si ji objednat. Zakoupením nahrávky podpoříte činnost našeho sboru. Program nejbližších vystoupení sboru najdete zatím na stránkách www.catenamusica.cz. Máte-li zájem o sborový zpěv, napište nám a přijďte si zazpívat. Jsme mladý kolektiv, ve kterém je dobrá atmosféra a docela velká legrace. Sbor potřebuje posily prakticky do všech hlasů. Uvítal by i doprovod hudebních nástrojů. 

Těšíme se na Vás na některém z našich vystoupení!


Akce

Přílohy

RSS

O městě

TV vysílání

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
23.61 °C
19.35 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)