Pomoc Ukrajině – kontakty, informace Допомога Україні - контакти, інформація

Festival partnerských měst

Festival partnerských měst ve Frýdku-Místku uskutečňuje statutární město Frýdek-Místek pro své občany (a nejen pro ně), aby se seznámili s kulturou, tradicemi spřátelených měst, s nimiž Frýdek-Místek udržuje družební vztahy.

Festival se již stal tradicí stejně jako jiné akce, které se na území našeho města pořádají již řadu let.

Současně s představením partnerských měst bývají každoročně oceněny primátorem města Michalem Pobuckým osobnosti, které se významným způsobem zapsaly či stále zapisují do života Frýdku-Místku. Cena statutárního města Frýdku-Místku občanům města a jeho rodákům byla původně udělována na jaře u příležitosti pietní akce spojené s ozbrojeným odporem vojáků 8. pěšího pluku „slezského“ v březnu 1939. Ocenění udělované vždy za předchozí uplynulý rok se může nově inspirovat též výměnou zkušeností a kontaktů na úrovni komunální, a to v oblasti kulturní, humanitární, sportovní, vědecké a ekonomické při partnerské spolupráci měst a obcí a vzájemné spolupráci jejich kulturních spolků, uměleckých souborů, nestátních organizací, ale i školských a zdravotnických zařízení.

Na tomto multižánrovém festivalu, který vždy nabízí pestrý kulturní program pro dospělé i děti, si mohou návštěvníci pochutnat i na bohatém občerstvení a prohlídnout si stánky partnerských měst s informačními materiály.

Plakát Festival partnerských měst 2016Plakát Festival partnerských měst 2017

Plakát Festival partnerských měst 2018Plakát Festival partnerských měst 2019