Aktuality

Letní pobyt pro děti

Uskutečnil se již 10. jubilejní ročník tábora pro děti z evidence orgánu sociálně-právní ochrany dětí, statutárního města Frýdek-Místek na Morávce ve dnech 13. 7. – 19. 7. 2019.

Magistrát města Frýdek-Místek, odbor sociální péče, uspořádal ve spolupráci s Městskou policií Frýdek-Místek a externími spolupracovníky již tradiční letní pobyt pro 24 dětí, s jejichž rodinami celý rok zaměstnanci pracují.

 

Letošní tábor byl tematicky zaměřen na simulaci post apokalyptického scénaře „Země 2333“ Příslušné aktivity podpořily svou účastí všechny složky záchranného integrovaného systému. Mezi ně patřila kromě hasičů, zdravotníků i Policie ČR a Městská policie Frýdek-Místek, která se rovněž těchto táborů účastní každoročně. Dvě strážnice z útvaru prevence s dětmi simulovaly fyzické testy strážníků a dva strážníci z přímého výkonu služby ukazovali dětem výstrojní a výzbrojní součásti.

 

Nedílnou součásti pobytu pro děti tábora byl celodenní program. Děti byly rozděleny do skupin, přičemž každá skupina měla své dva vedoucí, kteří je provázeli různými činnostmi – hraní her, sportovní aktivity, celo-pobytová hra. Celý pobyt byl všem zpestřen večerním opékáním špekáčků, celodenním výletem po okolí či koupáním v bazénu.

 

Tábor má především preventivní a výchovný charakter. Děti se učí sociálním dovednostem, respektu k autoritám či kolektivní spolupráci.

 

 

 

Odkaz na zprávy Polar:

https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000016813/tabor-pro-znevyhodneni-deti-nejdulezitejsi-je-prevence-rika-kuratorka-pro-mladez?fbclid=IwAR31av5CgnqmFOV442BXedlwO9JeYps20X-mfcuLVOKiHM5XAqB4UeXTae0

 

 

MM F-M
ODBOR SOCIÁLNÍ PÉČE
29.07.2019 16:54
(Aktualizováno: 29.7.2019 16:58)
Počet zhlédnutí: 5 417