Nacházíte se: Občan
PDF E-mail Print

Komunikace na sídlištích dostávají nový asfalt

Radní města schválili opravy dalších komunikací v sídlištní zástavbě. Pokládku nového asfaltu a všechny další práce s tím spojené realizují městské technické služby. Náklady jsou vyčísleny na bezmála čtyři miliony korun.
20.09.2019 11:13
Počet zhlédnutí: 2648

„Na sídlišti Kolaříkovo dostanou nový povrch komunikace v ulicích Boženy Němcové, Kolaříkova a části ulice Lidická. Opravena bude také část ulice Klicperova - kousek od červeného evangelického kostela ve Frýdku a ulice Rokycanova a Antala Staška v lokalitě Růžový pahorek,“ vyjmenoval primátor Michal Pobucký. 

„Komunikace na ulici Rokycanova už je kompletně hotová. Další zmíněné komunikace jsou vyfrézovány a připravují se na pokládku asfaltu. Po vyfrézování je nutné výškově upravit uliční vpusti, které odvádějí dešťovou vodu z komunikací, zařezat hrany, komunikace vyčistit, provést na nich spojovací postřik a tak dále. Pokud budou příznivé klimatické podmínky a neobjeví se žádné technické problémy, bude na většině z nich asfalt položen již v příštím týdnu,“ řekl Michal Rylko ze společnosti TS a.s..

Pozn:

Komunikace byly vyfrézovány najednou velkou silniční frézou, kterou technické služby na tuto činnost objednávají, protože tak velký a drahý stroj nevlastní. Z důvodu velkého vytíženosti frézy bylo nutné přizpůsobit se volným termínům a vyfrézovat všechny komunikace najednou. Pokládka asfaltu bude probíhat postupně.

MM F-M, Jana Matějíková
ODBOR KANCELÁŘ PRIMÁTORA

Obrázky

Občan

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
20.26 °C
17.57 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)