Nacházíte se: Občan
PDF E-mail Print

Fotbalisté se odvděčili za podporu

Do Frýdku-Místku se po třinácti letech opět vrátil druholigový fotbal. A byla to obnovená premiéra z říše snů, které aplaudovalo přes tři tisíce nadšených diváků. Dlouholetý hlad po vyšší soutěži ze strany fotbalistů i přihlížejících jako by se promítl do dění na hřišti, kde se odehrávaly fotbalové hody, v rámci kterých si domácí smlsli na FK Bohemians Praha.
29.07.2013 15:13
Počet zhlédnutí: 3318

Naši fotbalisté do zápasu i celé ligy doslova vlétli a vedou po prvním kole tabulku. Ve 4. minutě jásala zaplněná tribuna poprvé a v 8. si to mohla zopakovat. To už všichni tušili, že se stávají součástí „něčeho velkého“, a tak se tleskalo za každý povedený moment, zákrok i bojovnost. A klokani si to už do poločasu pěkně odskákali, když šli do kabin s potupným skóre 0:5.
Slavnostní výkop druholigového utkání provedli ti, kterým patří velký dík, náměstek primátora Frýdku-Místku Petr Cvik, který se velkou měrou zasloužil o to, že se frýdecký fotbal neocitl v zapomnění, a Ladislav Kubalák, který to ve své bohaté hráčské kariéře dotáhl s Válcovnami z 1. B třídy až do nejvyšší soutěže. „Byl to skutečně fotbalový svátek. Jsme všichni strašně rádi, že se vstup do soutěže takto povedl, že přišlo navzdory tropům hodně diváků, kteří potvrdili, že budou mít o vyšší fotbalovou podívanou zájem. Samozřejmě není na místě létat po prvním zápase v oblacích, ale ukázalo se, že minimálně doma můžeme být nebezpeční a s podporou diváků bychom si mohli vybudovat domácí tvrz, která může pomoci splnit cíl, kterým zůstává udržení v soutěži,“ hodnotil náměstek primátora Petr Cvik, který doufá, že výsledek zaujal i potenciální partnery klubu. Další zápas na domácí půdě, který můžete navštívit, se odehraje 10. srpna od 17 hodin s Karvinou.