Nacházíte se: Občan
PDF E-mail Print

Zpráva z průběhu a realizace projektu Asistent prevence kriminality

Frýdek-Místek se poprvé zapojil do projektu „Asistent prevence kriminality“ v červenci toku 2013. Projekt byl podpořen dotací z MV ČR. Dva přijatí asistenti nás po čase opustili – první v prosinci roku 2013, druhý v květnu 2014. Uvolněná místa se až do ukončení projektu i přes vyvinutou snahu nepodařilo obsadit vhodnými kandidáty. Druhé spuštění stejného projektu proběhlo v září téhož roku za podpory Evropských sociálních fondu a MV ČR. Tentokrát se město na jeho podpoře finančně nepodílí.
19.10.2015 08:53
(Aktualizováno: 19.10.2015 08:57)
Počet zhlédnutí: 8619

Jedním z cílů projektu „Asistent prevence kriminality II“ je prostřednictvím zaměstnání a vzdělávání cílové skupiny rozšířit její možnosti uplatnění na trhu práce a tímto způsobem jí umožnit integraci do společnosti. A to se ve Frýdku-Místku daří docela dobře. Od začátku projektu se na pozici jednoho z asistentů vystřídali již tři zaměstnanci. První asistentka odešla v lednu roku 2015 do neziskové organizace Charita na pozici terénního pracovníka. Další asistent, který nastoupil na uvolněné místo, prošel úspěšně náročným výběrovým řízením na pozici strážníka městské policie a absolvoval společně se svým bratrem-dvojčetem přípravný kurz ve vzdělávacím středisku. V září oba úspěšně složili před komisi MV ČR strážnické zkoušky a stali se strážníky Městské policie Frýdek-Místek. Nemalým přínosem jejich začlenění do řad městské policie je jejich znalost znakové řeči a odezírání.

Dalším z cílů projektu je snížení počtu spáchaných trestných činů a přestupků se současným zvýšením pocitu bezpečí obyvatel v sociálně vyloučených lokalitách. V případě města Frýdek-Místek se jedná zejména o okolí ulice Mírů. V tomto směru asistenti aktivně spolupracují s městskou policií, s osobami, které se účastní na paralelním projektu „Domovník – preventista" (projekt MV ČR) a s dalšími organizacemi, což napomáhá jejich účinnému zapojení do systému dohledu nad veřejným pořádkem a bezpečností.

MM F-M
MĚSTSKÁ POLICIE

Obrázky

Občan

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
°C
°C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)