Nacházíte se: Občan
PDF E-mail Print

Značení jízdních kol

Městská policie již čtvrtým rokem zajistila pro majitele jízdních kol projekt „Forenzní značení jízdních kol za pomocí syntetické DNA“.
27.02.2017 14:42
Počet zhlédnutí: 8351

Značení a evidence jízdních kol bude prováděno v Kontaktním centru prevence v Křížovém podchodu v pracovní dobu určenou pro veřejnost:

  • Od 4. dubna 2017
  • Každé úterý 8:30–12:00 hodin,  13:00–17:00 hodin

Pro zaevidování jízdního kola vezměte s sebou:  čisté jízdní kolo, občanský průkaz, popř. doklad o nabytí kola (v případě, že tento doklad nemáte, vyplníte čestné prohlášení o nabytí značeného předmětu).

Značení jízdních kol, elektrokol, koloběžek a invalidních vozíků provádí Městská policie Frýdek-Místek ZDARMA. Případné dotazy budou zodpovězeny přímo v Kontaktním centru prevence.

Jízdní kolo se označí zhruba na 10 místech mikroskopickými tečkami, tak aby ani majitel neviděl, které části kola jsou označeny. Tyto mikrotečky jsou pouhým okem téměř neviditelné. Jejich vyhledávání na jízdním kole se provádí pomocí UV světla. K takto označenému jízdnímu kolu dostane majitel samolepku, kterou kolo označí na viditelném místě, tak aby odradil případného zloděje od jeho záměru zcizit jízdní kolo. Práce strážníků je někdy stižená znečištěným jízdním kolem, na kterém toto značení nedrží.

Upozorňujeme, že deštivé počasí a nízká teplota neumožňují provádět forenzní značení jízdních kol a invalidních vozíků. Značení by bylo nestabilní a viditelné pouhým okem, což nemá žádaný efekt. 

MM F-M
MĚSTSKÁ POLICIE

Obrázky

Občan

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
21.54 °C
12.3 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)