Nacházíte se: Občan
PDF E-mail Print

Značení jízdních kol

Skupina prevence Městské policie Frýdek-Místek znovu zahajuje značení a evidenci jízdních kol v rámci projektu „Forenzní značení jízdních kol za pomocí syntetické DNA“. Značení je pro všechny občany zcela zdarma.
06.04.2018 14:40
(Aktualizováno: 6.4.2018 14:43)
Počet zhlédnutí: 9094

První letošní značení se uskuteční v Kontaktním centru prevence v Křížovém podchodu v Místku v pondělí 9.4.2018 v době 8:00-12:00 hodin a po polední pauze v čase 13:00-17:00 hodin. Značení bude nadále probíhat každé pondělí.

Jízdní kolo se označí zhruba na 10 místech mikroskopickými tečkami, tak aby ani sám majitel nevěděl, které části kola jsou označeny. Tyto mikrotečky jsou pouhým okem téměř neviditelné. Jejich vyhledávání na jízdním kole se provádí pomocí UV světla. K takto označenému jízdnímu kolu dostane majitel samolepku, kterou kolo označí na viditelném místě. Účelem značení je upozornit případného zloděje a odradit ho od záměru zcizení jízdního kola. Práci strážníků podstatným způsobem stěžují znečištěná jízdní kola, které musí očistit, jinak na nich zmíněné značení nedrží.

Upozorňujeme, že deštivé počasí a nízká teplota neumožňují provádět forenzní značení jízdních kol a invalidních vozíků. Značení by nebylo stabilní a viditelné pouhým okem, tedy by nedosahovalo požadovaného efektu.  Proto v případě nepříznivých klimatických podmínek značení prováděno nebude.

Podmínky pro označení:

  • naprosto čisté a suché jízdní kolo (koloběžka), nebo invalidní vozík
  • občanský, nebo obdobný hodnověrný doklad
  • doklad o nabytí věci (lze nahradit vypsáním formuláře čestného prohlášení přímo u nás)
  • souhlas se zpracováním osobních údajů a vložení do databáze.

Skupina prevence děkuje za Váš zájem a těší se na Vaši návštěvu.

MM F-M
MĚSTSKÁ POLICIE

Občan

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
8.32 °C
8.35 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)