Nacházíte se: Občan > Glosa vedení města
PDF E-mail Print

Všechno souvisí se vším

1.4.2019 21:02

Mgr. Michal Pobucký, DiS.
primátor
Česká strana sociálně demokratická

Telefon: 558 609 100
Kancelář: 211
Email: pobucky.michal [zavináč] frydekmistek.cz
Budova: Frýdek - Radniční 1148

Vážení občané,

občas slýchávám, že finance města investujeme až příliš do věkové kategorie seniorů nebo že dotujeme MHD zdarma, jiní kritizují příliv peněz do sportu, a naopak mezi opomíjenými oblastmi jmenují třeba oblast podnikání. I velice potěšující výsledek soutěže Město pro byznys však ukazuje, že naše dlouhodobá strategie se Frýdku-Místku vyplácí, že dochází k synergickým efektům, či chcete-li zjednodušeně – všechno souvisí se vším.

Frýdek-Místek je dnes zkrátka městem, které má v rámci kraje výsostní postavení, což potvrzují nejen analytici, ale třeba i zástupci společnosti Residomo, s nimiž jsem probíral možnost odkoupení jejich bytového portfolia ve městě. Jsme dobrým místem k životu, poskytujícím i příznivé podmínky pro podnikatele. Snažíme se zkrátka nezanedbávat žádnou z oblastí a myslet na všechny. Projevuje se to i v koncepci kulturních akcí, kde rovněž chceme, aby si každý přišel na své, aby docházelo na setkávání generací, aby se dokázaly pobavit na jednom místě a komunikovat spolu, což je nejdůležitější. Doufám, že tomu tak bude i v rámci Velikonočního městečka.

Důležitou novinkou posledních dní je i konečně získané povolení Policie ČR, která schvalovala místa ve městě, kde může městská policie nasadit radar na neukázněné řidiče. A ještě bych chtěl připomenout zápisy prvňáčků 15.–16. dubna s ujištěním, že všechny školy ve městě mají potřebnou úroveň, a s myšlenkou, že i díky radarům může být pohyb školáků bezpečnější. Tak vidíte. Všechno souvisí se vším.

Mgr. Michal Pobucký, DiS.

Archiv autora

Střelnice na Hliníku
Eurovolby, hokej a další akce
Hasičům patří naše díky
Akce města táhnou
Jaro s květy a akcemi
Všechno souvisí se vším
< 1 2 3 4 ... 24 >

Občan

TV vysílání

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
21.54 °C
12.3 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)