Nacházíte se: Občan > Glosa vedení města
PDF E-mail Print

Hasičům patří naše díky

15.5.2019 10:56

Mgr. Michal Pobucký, DiS.
primátor
Česká strana sociálně demokratická

Telefon: 558 609 100
Kancelář: 211
Email: pobucky.michal [zavináč] frydekmistek.cz
Budova: Frýdek - Radniční 1148

Vážení občané,

frýdecko-místečtí profesionální hasiči si v letošním roce řadou akcí připomínají své padesátileté působení na Frýdecko-Místecku, doprovodné výstavy k tomuto výročí můžete zhlédnout v Muzeu Beskyd nebo i přímo na radnici a v sobotu 11. května se konala na Zámeckém náměstí soutěž ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel.

Byla to atraktivní podívaná, které ještě předcházela slavnostní událost – slib čtyřiceti profesních nováčků. Šlo především o výjezdové hasiče, ale také o příslušníky denní směny, například preventisty či operátory. Samozřejmě jsem hasičům musel za vše, co pro nás všechny dělají, poděkovat a děkuji ještě jednou i tady. Díky nim se můžeme cítit v bezpečí. Hasiči jsou ti, kteří přijdou, když je potřeba, zachraňují lidské životy, zachraňují majetky a při slavnostním slibu se zavázali nasadit i vlastní život. Buďme jim společně vděčni, dělají důležitou práci pro nás všechny.

A jak jsou šikovní, dokazovali i v samotné soutěži, kde 12 hasičských týmů, profíci i dobrovolníci, bojovalo o postup na MČR. Pro každé družstvo byl připraven odlišný scénář, který simuloval některou z častých druhů dopravní nehody. Ten si týmy vylosovaly krátce před zahájením svého zásahu a pak jejich počínání sledovali kvalifikovaní rozhodčí sledující taktiku, techniku provedení zásahu a poskytnutí první předlékařské pomoci. Na jejich profesionalitu se dobře koukalo, stejně jako se dobře poslouchalo, když byla frýdecko-místecká radnice dávána vedením HZS Moravskoslezského kraje ostatním městům za vzor co se týče vzájemné spolupráce.

Mgr. Michal Pobucký, DiS.

Obrázky

Archiv autora

Prázdniny ve městě
Střelnice na Hliníku
Eurovolby, hokej a další akce
Hasičům patří naše díky
Akce města táhnou
Jaro s květy a akcemi
< 1 2 3 4 ... 24 >

Občan

TV vysílání

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
23.61 °C
19.35 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)