Nacházíte se: Občan > Glosa vedení města
PDF E-mail Print

Střelnice na Hliníku

14.6.2019 09:17

Mgr. Michal Pobucký, DiS.
primátor
ČSSD

Telefon: 558 609 100
Kancelář: 211
Email: pobucky.michal [zavináč] frydekmistek.cz
Budova: Frýdek - Radniční 1148

Vážení občané,

nákup budovy bývalé Banky Haná, podpora hokeje, ale i další témata ukazují jedno pozitivum tohoto období, že když se nám v koalici nepodaří na vše sjednotit názor, neděláme z toho zásadní závěry a na zastupitelstvu hledáme širší podporu pro naše stanoviska. Buď ji najdeme, nebo ne.

Ne všechna rozhodnutí však přísluší zastupitelstvu, takže se občas stane, že některá záležitost uvízne na jednání rady města. Bohužel se tak stalo i při jednání rady, kdy jsme rozhodovali o budoucnosti střelnice na Hliníku. Už delší dobu (pár let) si obyvatelé dané lokality stěžují na nadměrný hluk ze střeleb, a dokonce i ohrožování kolemjdoucích osob. Největší obavy ze střelnice měli obyvatelé Pavlíkovy ulice a zahrádkáři z přilehlé kolonie. Na poslední kávě, kterou jsem zde měl pro veřejnost, zaznívaly obavy maminek i výtky občanů, kteří by si chtěli o víkendu odpočinout, a ne poslouchat kanonádu ze střelnice. Celou situaci jsem nechal prověřit odborem bezpečnostních rizik a prevence kriminality, aby doporučili další postup. Jejich návrh zněl jasně. Střelnici zavřít. Na jednání rady nás ovšem naši koaliční partneři přehlasovali, protože podnikání je pro ně posvátné. Musíme to respektovat, i když náš názor je, ať si podniká každý, jak chce, ale ať dodržuje pravidla a neohrožuje a neobtěžuje svým chováním okolí.

Mgr. Michal Pobucký, DiS.

Archiv autora

Prosincové zastupitelstvo
Kávy s primátorem
Nabitý týden
Proč jsem ve vládní komisi
Třaskavé téma ohňostroj
Naslouchání občanům
< 1 2 3 4 ... 26 >

Občan

TV vysílání

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
6.82 °C
3.1 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)