Nacházíte se: Občan > Glosa vedení města
PDF E-mail Print

Naslouchání občanům

17.9.2019 08:21

Mgr. Michal Pobucký, DiS.
primátor
Česká strana sociálně demokratická

Telefon: 558 609 100
Kancelář: 211
Email: pobucky.michal [zavináč] frydekmistek.cz
Budova: Frýdek - Radniční 1148

Vážení občané,

ve městě máme přes 11 tisíc seniorů ve věku nad 65 let, a tak jsem nesmírně rád, že se nám podařilo dotáhnout do konce velmi významnou investiční akci v podobě Centra aktivních seniorů, kterou jsme potvrdili, že Frýdek-Místek si této věkové kategorie velice váží. Do centra bude mimo veškerých aktivit místních seniorů přemístěn i Senior Point, který začal ve městě fungovat v roce 2013 – a také to představovalo prvenství v celém kraji. Ano, vyhověli jsme tomu, po čem seniorská kategorie volala, protože se snažíme naslouchat tomu, co občané chtějí. Ne vždy uspokojit požadavky lze, většinou existují různé úhly pohledu, musíme zohledňovat finanční možnosti města, stanovené priority a spoustu dalších faktorů, takže se ani ve vedení města nemusíme na všem shodnout, stejně jako nelze vyhovět všem.

Naposledy se to ukázalo i na zářijovém zastupitelstvu v souvislosti se zamýšlenou výstavbou na Malém Koloredově. Přes 400 občanů vyjádřilo peticí nesouhlas s prodejem městské zeleně soukromým podnikatelům a výstavbou několikapodlažního bytového domu na sídlišti Spořilov, řada z nich přišla se svými obavami i na jednání zastupitelstva. Já osobně vždycky budu naslouchat našim občanům a hájit jejich zájmy před zájmy dvou podnikatelů, zvlášť když vím, že v projednávání této věci nebylo všechno úplně v pořádku, ale ne každý to vidí stejně. Zatím se podařilo pouze odložit realizaci kontroverzního usnesení z prosincového zastupitelstva loňského roku do termínu konání dalšího zastupitelstva.

Mgr. Michal Pobucký, DiS.

Archiv autora

Proč jsem ve vládní komisi
Třaskavé téma ohňostroj
Naslouchání občanům
Prázdniny nám utekly
Užijme si zbytek léta
Olešná jede!
< 1 2 3 4 ... 25 >

Občan

TV vysílání

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
20.26 °C
17.57 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)