Nacházíte se: Občan > Glosa vedení města
PDF E-mail Print

Výstavba Polárky

4.4.2013 15:48

Mgr. Michal Pobucký, DiS.
primátor
Česká strana sociálně demokratická

Telefon: 558 609 100
Kancelář: 211
Email: pobucky.michal [zavináč] frydekmistek.cz
Budova: Frýdek - Radniční 1148

Vážení občané,
úterní zasedání zastupitelstva rozhodlo o tom, že město bude stavět novou halu Polárka. Snažili jsme se tento krok veřejně co nejlépe odargumentovat, a protože i opoziční Petr Konůpka prohlásil, že ze všech šesti námi připravených prezentací během hodiny a půl vyznělo, že naprosto nejlepším řešením je výstavba nové haly, věřím, že se nám to skutečně podařilo. Neznamená to, že neexistují protiargumenty, ale to, že důvodů, proč se rozhodnout pro výstavbu nové haly na úkor rekonstrukce stávající VSH, se najde dost a dost. Z jednání jsem pochopil, že i kdybychom řekli jakékoliv argumenty, stejně by to u některých zastupitelů nezměnilo jejich rozhodnutí. Tak tomu bude i u některých z vás a s tím se nedá nic dělat. Vážím si lidí, kteří chtějí aktivně zasahovat do věcí veřejných, ale kdo například z lidí podepsaných pod petici má přehled, jaký je skutečný stav VSH? Vždyť i dané možnosti seznámit se na vlastní oči s provozem stávající haly, která má víceúčelovost pouze v názvu a její rekonstrukce by na tom nic nezměnila, využil jediný opoziční zastupitel!
Vyhráli jsme i bitvu s památkáři, které také nezajímal selský rozum ani ekonomika, a k debatě o architektuře chci snad už jen říct, že je jako umění – někomu se jistý objekt může líbit, jinému naopak.
Vážení občané,
v čem se zřejmě shodneme se všemi, je fakt, že město jako Frýdek-Místek si zaslouží multifunkční arénu, která uspokojí veškeré nároky ze sportovní, ale i kulturní oblasti. Taková nám dnes chybí, stejně jako před časem našemu městu chyběly důstojné možnosti pro koupání. I tehdy jsme se nebáli nové výstavby s přesvědčením, že čas nám dá za pravdu. Nepochybujeme o tom, že u Polárky tomu bude zrovna tak, že bude v našem městě zářit, bude Frýdku-Místku slušet a propagovat jej podobně jako aquapark široko-daleko.

Mgr. Michal Pobucký, DiS.

Archiv autora

Proč jsem ve vládní komisi
Třaskavé téma ohňostroj
Naslouchání občanům
Prázdniny nám utekly
Užijme si zbytek léta
Olešná jede!
< 1 2 3 4 ... 25 >

Občan

TV vysílání

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
19.62 °C
12.77 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.



Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)