Nacházíte se: Občan > Glosa vedení města
PDF E-mail Print

Frýdek-Místek v proměnách času

3.10.2017 13:33

Mgr. Michal Pobucký, DiS.
primátor
Česká strana sociálně demokratická

Telefon: 558 609 100
Kancelář: 211
Email: pobucky.michal [zavináč] frydekmistek.cz
Budova: Frýdek - Radniční 1148

Vážení občané,

v letošním roce oslav 750 let města radnice přispěla na řadu projektů a počinů připomínajících historii Frýdku-Místku. Patří mezi ně i publikace Frýdek-Místek v proměnách času, která vznikla ve spolupráci s frýdecko-místeckými patrioty, fotografy a filokartisty, pod vedením pana Václava Petera. Nabízí pohled na místa, která jsou již staletí téměř stejná, ale také na místa, která se postupem času změnila, získala zcela jiný ráz a využití. V budoucnu ale může také inspirovat ke změnám, podobně jako se nám staly inspirací dobové fotografie místeckého náměstí, na které jsme letos zhruba po sta letech vrátili kašnu, která je věrnou kopií kašny původní.

Každé město je jakýsi organismus, který se neustále vyvíjí. Vždy jsme však do jisté míry odkázáni na to, co nám zanechali naši předkové, a měli bychom se, a politici obzvlášť, snažit, aby ten odkaz, který zanecháme my, nemusely obtížně řešit zase další generace. Nechme se poučit minulostí, připomínejme si ji, ale nebojme se také město dále rozvíjet, novými projekty a novými směry. Město se totiž vyvíjet musí. Organismy, které se nevyvíjejí nebo se neumí přizpůsobit době, prostě vymírají. V tomto kontextu si vede Frýdek-Místek velice dobře, na rozdíl od jiných měst, kterým dramaticky ubývá obyvatel. Frýdek-Místek je po 750 letech dobrou adresou a my jsme rádi, že jsme k tomu v letech posledních mohli přispívat.

Mgr. Michal Pobucký, DiS.

Archiv autora

Soukromý subjekt - ČSAD - ve volební kampani
Získali jsme hotel, ztratili odborníka
Za cestující MHD bojujeme
Poklepání kamenů
Vše se točí kolem dopravy
Úžasná zpráva
< 1 2 3 4 ... 20 >

Občan

TV vysílání

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
°C
°C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)