Nacházíte se: Občan > Glosa vedení města
PDF E-mail Print

Zápisy a Den učitelů

3.4.2018 07:54

Mgr. Michal Pobucký, DiS.
primátor
Česká strana sociálně demokratická

Telefon: 558 609 100
Kancelář: 211
Email: pobucky.michal [zavináč] frydekmistek.cz
Budova: Frýdek - Radniční 1148

Vážení občané,

dnes se obracím převážně na rodiče dětí, narozených od 1. 9. 2011 do 31. 8. 2012, před kterými stojí dubnové zápisy do prvních tříd. Podrobnější informace k nim naleznete na webu města i ve zpravodaji, včetně spádových obvodů, které jsou určující pro přijímání žáků. Do spádové školy jsou přednostně přijímáni žáci s místem trvalého pobytu v příslušném školském obvodu, a to do výše povoleného počtu žáků uvedeného ve školském rejstříku. Zákonný zástupce může pro žáka zvolit jinou než spádovou školu, v takovém případě však nemusí být žák vždy přijat. V tomto směru ale znovu zdůrazňuji, a poměrně vyvážený zájem o jednotlivé školy je toho důkazem, že jako město se maximální měrou snažíme o to, aby všechny školy ve městě měly pokud možno srovnatelné podmínky a prostředí a nikdo tak nemusel přemýšlet nad tím, zda má vyhledávat školu vzdálenější od svého bydliště.

Chci na tomto místě rovněž poděkovat za kvalitu našich základních, ale i mateřských škol jejich vedoucím pracovníkům a pedagogům. S některými z nich se setkám 5. dubna na vyhodnocení nejlepších pedagogů u příležitosti „Dne učitelů“, kdy budou odměněni za dlouhodobou praxi, klidný, laskavý a individuální přístup, nasazení, odpovědnost a profesionalitu. Díky tomu jsou oporou pedagogického sboru a těší se oblibě u rodičovské veřejnosti i kolegů. Stále najdeme dost našich učitelů, kteří se nebojí zavádět inovativní metody, stále se vzdělávají a dokážou třeba zpopularizovat i méně oblíbené předměty jako matematiku nebo fyziku. Všem takovým, ať už jsou mezi oceněnými nyní nebo v letech minulých, i těm, kteří se ocitnou ve výběru třeba v letech příštích, za jejich pedagogickou práci náleží poděkování.

Mgr. Michal Pobucký, DiS.

Obrázky

Archiv autora

Získali jsme hotel, ztratili odborníka
Za cestující MHD bojujeme
Poklepání kamenů
Vše se točí kolem dopravy
Úžasná zpráva
Zápisy a Den učitelů
< 1 2 3 4 ... 20 >

Občan

TV vysílání

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
°C
°C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)