Nacházíte se: Občan > Glosa vedení města
PDF E-mail Print

Soukromý subjekt - ČSAD - ve volební kampani

18.7.2018 10:20

Mgr. Michal Pobucký, DiS.
primátor
Česká strana sociálně demokratická

Telefon: 558 609 100
Kancelář: 211
Email: pobucky.michal [zavináč] frydekmistek.cz
Budova: Frýdek - Radniční 1148

Vážení občané,

vám, co jste si nenechali ujít nový festival FM City Fest, který jsme jako město neváhali podpořit, protože Mirai dokazuje, že má k Frýdku-Místku stále ten nejlepší vztah, nemusím vykreslovat, jak skvělá podívaná, plná energie, to byla. Vy ostatní máte možnost vybrat si některou z dalších akcí Veseléta, které jsme nechali připravit městskými organizacemi v dostatečně širokém záběru, který jasně dokazuje, že dlouhodobě podporujeme kulturu v celé její šíři.

Užívejme si pohody letních dní, dokud to jde, zvlášť když je jasné, že bude bohužel vystřídána něčím mnohem méně kulturním – politickou kampaní směrem ke komunálním volbám, která už nyní ukazuje zcela nový prvek v podobě neskrývaného zapojení soukromého subjektu do politického boje. Když jsme se rozhodli otevřeně postavit automatům a hazardu ve městě, „odměnou“ nám byla nesmyslná trestní oznámení (dvakrát už jsem soud vyhrál), která nám budou ztrpčovat život a zasáhnou už třetí volební období. Zatímco tady zůstali ti, kteří měli existenční zájem na tom, aby jim jejich pramen obživy z lidského neštěstí nevyschl, v podstatě v anonymitě, nyní jsme svědky otevřeného zapojení ČSAD do předvolebního klání. Soukromý subjekt, který nechce ztratit miliardový byznys s městem, ani přijít o stotisícové odměny pro vrcholný management, neváhá investovat do kampaně proti těm, kteří chtějí mít přímý vliv na to, jak má MHD ve městě vypadat. Rozhodně nechceme experimenty typu elektrobusy, které nejsou dostatečně prozkoušeny, takže není divu, že jeden takový od ČSAD, nasazený na MHD v Hranicích, za provozu zcela shořel. Stejně tak bychom nikdy nepřipustili, aby řidič, který přejel autobusem na červenou a jen o pár metrů unikl srážce s vlakem, dále mohl ohrožovat cestující – naše občany.

Mgr. Michal Pobucký, DiS.

Archiv autora

Řešíme havárii
Zpravodaj jako téma
Vše nej do nového roku!
Přání k Vánocům
Sbírka v době adventu
Novinka i tradice
< 1 2 3 4 ... 23 >

Občan

TV vysílání

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
3.42 °C
-1.87 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)