Nacházíte se: Občan > Glosa vedení města
PDF E-mail Print

Ustavující zasedání

1.11.2018 09:26

Mgr. Michal Pobucký, DiS.
primátor
Česká strana sociálně demokratická

Telefon: 558 609 100
Kancelář: 211
Email: pobucky.michal [zavináč] frydekmistek.cz
Budova: Frýdek - Radniční 1148

Vážení občané,

máme za sebou ustavující zasedání zastupitelstva, díky kterému chci věřit, že v následujících čtyřech letech budou tato jednání většinu času věcná, i když s nulovou mírou demagogie a populismu u některých politiků počítat nemůžeme.

Na jednu stranu si vážím těch členů opozice, kteří deklarovali, že chtějí být v této pozici konstruktivní a podle toho se chovají. Přicházejí s návrhy, podporují opoziční návrhy jiných, ale nemají ani problém hlasovat pro návrhy vedení města. Nejsou zkrátka za každých okolností a vždy proti všemu. Na druhou stranu doufám, že postupně zcela vymizí různé žabomyší války, kterých jsme se napoprvé úplně nevyvarovali, protože ještě doznívaly určité dozvuky voleb. S nimi se musel vypořádat i Krajský soud v Ostravě, který se zabýval návrhem na neplatnost hlasování komunálních voleb ve Frýdku-Místku. Velice rychle shodil ze stolu námitky jisté osoby s trvalým bydlištěm na radnici (víme, jaké kategorie lidí se týká), která byla jen jakýmsi bílým koněm, typickým pro mafiánské praktiky, tolik blízké určité skupině lidí. Není asi bez zajímavosti, že na tytéž nesmyslné věci, které byly v návrhu na neplatnost voleb uváděny, se vyptával zaměstnanců města i Jiří Kajzar z Našeho Města. Ale chci věřit, že čas obstrukcí tímto skončil a že jednání zastupitelstva v tomto volebním období budou věcná a ku prospěchu občanů Frýdku-Místku.

Mgr. Michal Pobucký, DiS.

Archiv autora

Jaro s květy a akcemi
Všechno souvisí se vším
Zpestřené výročí odporu proti nacistům
Nebezpečný odpad je stále na místě
Vývoj kauzy skládky nelze odhadnout
Řešíme havárii
< 1 2 3 4 ... 23 >

Občan

TV vysílání

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
4.03 °C
7.9 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)