Nacházíte se: Občan > Orgány města > Magistrát města > Odbor územního rozvoje a stavebního řádu  > Projekty > IROP > Komunitní centrum na ul. Míru č.p. 1345

Komunitní centrum na ul. Míru č.p. 1345

PDF E-mail Print

Projekt: Komunitní centrum na ul. Míru č.p. 1345

Registrační číslo: CZ.06.2.56/0.0/0.0/16_052/0002363

 

Popis projektu: Bude vybudováno nové komunitní centrum. Vzniknou prostory pro setkávání a aktivity obyvatel sociálně vyloučené lokality. V současnosti tyto prostory zcela chybí. Součástí komunitního centra budou také prostory pro sociální pracovníky Magistrátu města Frýdek- Místek a asistenty prevence kriminality. Na jednom místě tak budou zajištěny komplexní služby pro obyvatele sociálně vyloučené lokality.

 

Cíle projektu: Cílem projektu je vybudování nového komunitního centra včetně pořízení vybavení. Projekt komunitního centra má nabídnout otevřený prostor umožňující lidem scházet se, společně vytvářet aktivity a řešit sdílené problémy (mobilizace zdrojů uvnitř komunity) s cílem zlepšit sociální situaci jednotlivců a komunity jako celku. Vybudováním komunitního centra bude vytvořeno zázemí také pro další navazující činnosti sociálních služeb v lokalitě, a to na ambulantní službu Pramínek a terénní službu Rebel. Zázemí zde naleznou také terénní sociální pracovníci Magistrátu města Frýdku-Místku, kteří v lokalitě dlouhodobě a intenzivně pracují s místními obyvateli, a asistenti prevence kriminality z řad místních obyvatel.

 

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

 

 

 

 

Obrázky

Občan

TV vysílání

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
-1.66 °C
-3.35 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)