Nacházíte se: Občan > Orgány města > Magistrát města > Odbor územního rozvoje a stavebního řádu  > Projekty > OPZ > Zpracování koncepce sociálního bydlení statutárního města Frýdku-Místku na období 2020 - 2025 a její aplikace

Zpracování koncepce sociálního bydlení statutárního města Frýdku-Místku na období 2020 - 2025 a její aplikace

PDF E-mail Print

Projekt: Zpracování koncepce sociálního bydlení statutárního města Frýdku-Místku na období 2020 - 2025 a její aplikace

Popis projektu: Předmětem projektu je zpracování střednědobé koncepce sociálního bydlení statutárního města Frýdku- Místku na období 2020 - 2025 a zpracování metodik (metodika přidělování bytů, metodika prevence ztráty bydlení, metodika provázanosti sociální práce s bytovou a sociální politikou města), zřízení pracovní pozice koordinátora sociálního bydlení, zřízení pracovní skupiny sociálního bydlení a realizace seminářů pro představení výstupů zpracované koncepce.

Cíle projektu: Hlavním cílem projektu je prostřednictvím nastaveného systému sociálního bydlení ve městě s výhledem na léta 2020 - 2025 přispět ke zvýšení dostupnosti dlouhodobého, udržitelného a důstojného bydlení pro osoby a domácnosti, které jsou nyní bez domova nebo žijí v nejistých či nevyhovujících podmínkách nebo jejich přístupy k bydlení jsou ztížené. Systém sociálního bydlení cílí zejména na ty nejzranitelnější skupiny obyvatel, které vynakládají na přiměřené bydlení vysoké procento svých příjmů, zejména se jedná o nízkopříjmové rodiny s dětmi a rodiče samoživitele, osamělé seniory, zdravotně postižené, osoby vyloučené nebo sociálním vyloučením ohrožené.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Obrázky

Občan

TV vysílání

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
-3.41 °C
1.22 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)