Nacházíte se: Občan > Orgány města > Městská policie
PDF E-mail Print

Forenzní značení jízdních kol

Městská policie Frýdek-Místek bude od 4. 4. 2016 opět značit jízdní kola v rámci projektu Ministerstva vnitra ČR „Forenzní značení jízdních kol za pomocí syntetické DNA“. V letošním roce je celý projekt hrazený z rozpočtu města Frýdek-Místek.
23.03.2016 08:36
Počet zhlédnutí: 12456

Značení syntetickou DNA a evidence se týká všech typů jízdních kol, elektrokol, koloběžek a invalidních vozíků.

Jízdní kolo je na několika příslušných místech označeno mikroskopickými tečkami s jedinečným kódem. Tyto mikrotečky jsou pouhým okem téměř neviditelné. Jejich vyhledávání na jízdním kole se provádí pomocí UV světla. Vlastní kód na ozářené mikrotečce se stává čitelným po jeho zvětšení.

Podstatou celého projektu je, že označená jízdní kola budou zaregistrována nejen do databáze Magistrátu města Frýdek-Místek, ale i do celosvětové databáze výrobce forenzního značení, což odrazuje pachatele od krádeží a usnadňuje identifikaci odcizených jízdních kol a pátrání po nich.

Značení a evidence jízdních kol bude prováděno v Kontaktním centru prevence v Křížovém podchodu v provozní dobu:

  • pondělí      8:30 – 12:00 hodin,  13:00 – 17:00 hodin

Pro zaevidování jízdního kola vezměte s sebou:  čisté jízdní kolo, občanský průkaz, popř. doklad o nabytí kola (v případě, že tento doklad nemáte, vyplníte čestné prohlášení o nabytí značeného předmětu).

Značení jízdních kol, elektrokol, koloběžek a invalidních vozíků provádí Městská policie Frýdek-Místek ZDARMA. Případné dotazy budou zodpovězeny přímo v Kontaktním centru prevence.

MM F-M
MĚSTSKÁ POLICIE

Obrázky

Občan

TV vysílání

Facebook

Aktuální počasí

Dnes:
Zítra:
21.54 °C
12.3 °C

Odkazy

Novinky

Odběr novinek e-mailem.Kontrola Zadejte číslo složené z dnešního datumu a roku a dne (například druhy leden 2018 vypdata takhle . 120182)